Blog

Usuwanie uszkodzeń akrylu

Jednym z często poruszanych tematów przez naszych Klientów jest kwestia usunięcia zarysowań na powierzchni akrylowej wanny lub kabiny prysznicowej. Nie jest to wbrew pozorom czynność trudna i skomplikowana, większość rys, zarysowań da się usunąć szybko we własnym zakresie

Usuwanie uszkodzeń akrylu ESSENTE

W przypadku bardzo drobnych rys należy użyć niewielkiej ilości płynu bezwoskowego do polerowania samochodu. W przypadku nieco głębszych zadrapań, odprysków lub rys należy postępować w następujący sposób:

  1. Wstępnie wyczyścić rysę lub zadrapanie środkiem czyszczącym do powierzchni akrylowych, następnie przetrzeć powierzchnię do sucha.
  2. Przetrzeć uszkodzenie papierem ściernym wodnym (można go nabyć w większości sklepów z lakierami samochodowymi) zaczynając od ziarnistości #600, następnie #800, na końcu #1200 lub #1500. Przed przejściem od grubszego do cieńszego papieru ściernego należy najpierw dokładnie oczyścić powierzchnię wilgotną szmatką. Aby powierzchnia akrylowa była gładka, należy ją ścierać okrężnymi ruchami.
  3. Użyć pastę polerską do powierzchni akrylowych (do nabycia w większości sklepów sieciowych lub innych z armaturą łazienkową) oraz ściereczkę, aby wygładzić powłokę. Nie należy używać do tego celu elektronicznych narzędzi z tarczą polerującą, gdyż mogłoby to doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia polerowanej powierzchni. Powierzchnia musi zostać wypolerowana na wysoki połysk za pomocą pasty oraz szmatki do polerowania. Zamiast pasty polerskiej do powierzchni akrylowych można zastosować środek do polerowania karoserii samochodowych na bazie wosku, np. TEMPO (uzyskuje się wysoki stopień połysku).

W przypadku głębszych uszkodzeń, pęknięć, głębokich rys lub dużych ubytków należy zaopatrzyć się w zestaw naprawczy do powierzchni akrylowych. Na rynku znajdziecie Państwo wiele takich zestawów, orientacyjny koszt mieści się w okolicach 80-150 PLN. W skład takich zestawów wchodzą zazwyczaj płynny akryl, pasta polerska oraz utwardzacz do akrylu. Użycie takiego zestawu daje 100% gwarancję usunięcia niemal każdej rysy lub pęknięcia, po zabiegu należy pamiętać, aby przez 4-5 dni po renowacji nie używać wody i nie polewać ją naprawianej powierzchni.

Menu