Panel prysznicowy czy zestaw natryskowy?

Wyposażenie łazienkowe decyduje nie tylko o aranżacji tego ważnego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu, ale przede wszystkim o komforcie podczas korzystania z codziennych kąpieli. Wybór odpowiedniej armatury to ważna decyzja, przed którą stajemy w trakcie remontu. Zastanawiasz się, jaki rodzaj wyposażenia łazience będzie odpowiedni? Masz dylemat, co wybrać: panel prysznicowy czy zestaw natryskowy? Zgromadziliśmy wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jakie rozwiązanie może okazać się najlepsze dla Ciebie.

Panel prysznicowy a zestaw natryskowy

Czym różnią się te dwa rozwiązania? Panele prysznicowe, choć są bardzo podobne do zestawów, mają dodatkowe wyposażenie, np. zintegrowaną baterię termostatyczną oraz komplet specjalistycznych dysz do masażu. Estetyczne wykończenie tego rodzaju asortymentu zapewniają przednie maskownice, które kryją poszczególne komponenty rozwiązania – zawory i przewody wodne. Posiadają deszczownice wbudowane na stałe w płaską, monolityczną konstrukcję. Mogą znajdować się na nich małe półki na kosmetyki.

Natomiast klasyczne komplety natryskowe zwykle zostają wyposażone wyłącznie w elementy podstawowe, czyli zazwyczaj głowicę oraz natrysk przesuwny ze słuchawką. Nie mają maskownic, dlatego przewody wodne nie są ukryte. Tradycyjne zestawy są mniej rozbudowane, przez co oferują nam mniej dodatkowych udogodnień, jednak spełniają wszystkie funkcje podstawowe, niezbędne w ich codziennym użytkowaniu. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj wyposażenia, ponieważ komplety natryskowe są nieco tańsze niż funkcjonalne panele prysznicowe.

Które rozwiązanie wybrać?

Urządzenia podające wodę różnią się między sobą nie tylko ceną, stylem wykończenia czy liczbą dodatkowych funkcji. Warto pamiętać, że panele z dyszami nie powinny być montowane nad wanną. Doskonale sprawdzą się nawet w małej łazience, jednak tylko w kabinie prysznicowej. Natomiast zestawy natryskowe z powodzeniem umieścimy zarówno w kabinie, jak i przy wannie. Podczas podejmowania decyzji zastanówmy się również, czy zależy nam na dodatkowych funkcjach, jakimi wyróżniają się panele. Odprężające hydromasaże mogą przynieść ukojenie osobom przepracowanym, sportowcom czy seniorom.

Menu