Jaka wanna narożna do łazienki?

Możliwość wartościowego relaksu w postaci aromatycznej kąpieli w zaciszu własnego domu skłania coraz większe grono klientów do zakupu własnej wanny. Zaletą modeli narożnych jest natomiast fakt, że mogą one zostać skutecznie wkomponowane nawet w łazienkach o niewielkiej powierzchni. Obecnie możemy wybierać spośród wielu propozycji dostępnych na rynku, co pozwala precyzyjnie dopasować model, który w największym stopniu spełni nasze oczekiwania. Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę wybierając wannę narożną do łazienki.

Jaką wannę do łazienki wybrać — na co zwrócić uwagę przy zakupie modeli narożnych?

Decydując się na zakup wanny narożnej do łazienki, często mamy na uwadze przede wszystkim względy wizualne. Te, choć oczywiście niezwykle istotne w kontekście całej aranżacji, nie wpływają jednak zbytnio na komfort podczas użytkowania. Planując taki zakup, warto zatem skupić się na aspekcie czysto funkcjonalnym, który w dużej mierze określa wartość tego rodzaju wyposażenia. Właściwa wielkość, kształt, ewentualne funkcje dodatkowe — to wszystko zadecyduje, czy będziemy naprawdę zadowoleni z finalnego wyboru.

Nie oznacza to jednak wcale, że sama estetyka wanny narożnej jest bez znaczenia. Przeciwnie — jest to element, który oglądać będziemy praktycznie codziennie, dlatego warto zadbać o to, by doskonale komponował się z resztą wystroju łazienki. Bogata oferta modeli dostępnych na rynku znacząco ułatwia to zadanie. Dodatkową rolę odgrywa tu fakt, że tego typu wyposażenie należy do stosunkowo dużych, dlatego wszelkie niedociągnięcia w kwestii stylu, dopasowania czy też ogólnej jakości przeszkadzać nam będą podwójnie.

Bogactwo możliwości — jaka wanna do łazienki?

W kwestii dostępnych modeli i wariantów — nawet w kategorii samych wanien narożnych do łazienki — mamy do czynienia z dość szerokim wachlarzem możliwości. Ilość wariantów w zakresie wielkości i kształtu pozwala dokładnie dopasować model do indywidualnych oczekiwań. Do wyboru mamy przede wszystkim modele symetryczne oraz asymetryczne, w wersji trójkątnej lub zaokrąglonej. Egzemplarze asymetryczne należą do nieco bardziej kompaktowych, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w obrębie mniejszych pomieszczeń. Warto również upewnić się, czy potrzebujemy modelu z narożnikiem po lewej, czy prawej stronie.

Nie bez znaczenia jest również sposób wykonania oraz wykorzystany materiał. Zdecydowaną większość wanien narożnych dostępnych na rynku stanowią modele akrylowe — estetyczne, ciepłe w dotyku i łatwe do utrzymania w czystości. Nie bez powodu warianty z tego materiału cieszą się niesłabnącą popularnością. Alternatywą jest model stalowy, który z pewnością zapewnia niepowtarzalne wrażenia wizualne, kosztem nieco większych wymagań w zakresie konserwacji. Większość modeli wyposażona jest także w akrylową obudowę, a częstą praktyką jest również obudowanie betonem komórkowym.

Zalety posiadania wanny narożnej

Choć w codziennym życiu zdecydowanie częściej polegamy na szybkim prysznicu, posiadanie wanny narożnej w łazience okazuje się bardzo dobrym pomysłem z wielu powodów. Możliwość intymnego relaksu po ciężkim dniu pracy jest nieoceniona, zarówno jeśli mowa o zwykłej kąpieli przy świecach, jak odprężającej sesji aromaterapii. To również doskonała propozycja dla osób z małymi dziećmi — kąpiel pozwala dużo łatwej zadbać o higienę i komfort malucha niż prysznic.

Nie bez znaczenia jest także sam układ wanny tego typu. Narożnik, szczególnie w wariancie asymetrycznym doskonale sprawdzi się w mniejszych łazienkach, nie zabierając zbyt dużo cennej przestrzeni. Daje to dużo większą swobodę aranżacyjną, co z pewnością docenią wszyscy miłośnicy wygodnych i ergonomicznych przestrzeni.

Postaw na relaks we własnym domu!

Więcej informacji na temat tego rodzaju elementów znajdziesz w ramach pozostałych wpisów dostępnych na naszej stronie internetowej. Koniecznie sprawdź także naszą ofertę wyposażenia i armatury łazienkowej. Masz pytania? Nie czekaj — skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy z radością rozwieją Twoje wątpliwości!

Menu