Różne sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe są bardziej oszczędne w poborze wody, zajmują mniej miejsca, są prostę do zainstalowania i już – można się cieszyć i korzystać. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji części ekspolatacyjnych tj. elementy chromowane, dysze, rolki, filtry, w przypadku baterii termostatycznej – głowica termostatyczna wiele osób zapomina również o profilaktycznym dbaniu o wygląd kabiny z “zewnątrz”. Dużo osób nie wie jak radzić sobię z zabrudzeniami bądź nie myśli jak odpowiednio wcześniej o to zadbać. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy osad oraz kamień zacznie przykuwać nasze oko i zaczynamy z nim walczyć. W internecie jest wiele sposobów na zabrudzenia, jak to się mówi “ile osób tyle sposobów”. Nasza firma działa na rynku wiele lat, wykwalifikowana kadra specjalistów stworzyła własny opis, jak i szczegółową instrukcję krok po kroku by umożliwić nawet największym laikom armatury łazienkowej możliwości zadbania o czystość, komfort i bezpieczeństwo naszej łazienki. A więc jak sobie radzić z pleśnią, kamieniem, brzydkim zapachem? Zaczynajmy!

Płytki oraz ściany wewnątrz kabiny.

Głównym sposobem na oczyszczanie i odświeżanie płytek wewnątrz kabiny z osadu są środki czyszczące specjalnie przeznaczone do tego celu. Na rynku jest wiele takich produktów, a więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Teraz pojawia się pytanie: Czy chcąc wyczyścić ściany kabiny jedynym sposobem jest zakup detergentu? – My odpowiadamy nie!

Jak zatem zaoszczędzić parę złotych i odnowić wygląd wnętrza kabiny, aby znów można było komfortowo z niego korzystać? Ocet jest rozwiązaniem.

Przygotuj odpowiedni preparat (zmieszana woda z octem), gąbke oraz suchą, miękką ściereczkę. Zadbaj o odpowiednią wentylację pomieszczenia oraz najlepiej załóż gumowe rękawiczki.
Włącz na kilka minut gorącą wodę, tak, aby para osadziła się na ścianach wewnątrz kabiny. Obmyj dokładnie miejsca do czyszczenia wcześniej przygotowanym preparatem, odczekaj kilka sekund i dokładnie wyczyść gąbką, a następnie wysusz miękką ściereczką tak, aby nie pozostawić zacieków.
Zrób dokładnie tak samo z baterią prysznicową, a samą słuchawkę możesz odkamienić mocząc ją w occie (np. w wiaderku, misce). Pozostałość kamienia warto wyczyścić szczotką z miękkim włosiem (np. do samochodu).

Drzwi i ściany kabiny prysznicowej.

Aby pozbyć się pozostałości wody, plam czy kamienia potrzebny będzie papierowy ręcznik, sucha szmatka, woda oraz ocet.

Przygotuj wodę z octem w proporcji 50/50%.
Obmyj miejsca zabrudzeń wcześniej przygotowaną wodą z octem, dokładnie oczyść miękką suchą szmatką.
Wyczyszczoną powierzchnię przetrzyj papierowym ręcznikiem do sucha, aby nie pozostawić smug.
Do wyczyszczenia szyby kabiny z zewnątrz możemy użyć zwykłego detergentu do mycia szyb.

Brodzik.

Do wyczyszczenia brodzika potrzebujemy wcześniej przygotowanych: preparat woda z octem, bądź inny środek myjący, miękka szmatka, soda oczyszczona, ocet.
Pierwszy krok. Rozprowadzamy, obmywamy brodzik i zabrudzone miejsca wodą z octem.
Drugi krok. Po upływie chwili dokładnie czyścimy obmyte miejsca miękką szmatką.
Trzeci krok. Spłukujemy umyty brodzik oraz wycieramy do sucha.

Udrażnianie rur od brzydkiego zapachu i pozbywanie się pleśni.

Aby pozbyć się powyższych problemów łazienkowych będziemy musieli wcześniej przygotować: soda oczyszczona, ocet, środek grzybobójczy, szczoteczka, gumowe rękawice, woda utleniona.

Do odpływu wsypujemy sodę oczyszczoną i zalewamy octem.
Po zalaniu szybko zatykamy odpływ, najlepiej korkiem.
Po odczekaniu 25-35min spłukujemy gorącą wodą.

Aby pozbyć się pleśni:

Miejsce pleśni polewamy preparatem grzybobójczym.
Na plamy i pozostałości używamy sodę oczyszczoną i wodę utlenioną.
Po odczekaniu 10min szorujemy pleśń szczoteczką i płukamy wodą utlenioną.
Pozostawiamy do wyschnięcia i cieszymy się czystością.

Menu