Jak dbać o szkło kabiny prysznicowej

Czysta łazienka to komfort użytkowników domu. Dbanie o higiene najczęściej używanych miejsc powinien być priorytetem każdej Pani domu sprzątającej w łazience. Zgromadzone bakterie mogą być bardzo groźne i wywoływać wiele chorób. Jednym z siedlisk bakterii jest kabina prysznicowa i jej elementy. Poprawne dbanie o szkło, które jest przedstawiane przez sprzedających kabiny prysznicowe może mieć różne modyfikacje: hartowane szkło, plexi lub polistyren. Dla osób wymagających jest szkło przezroczyste lub ze wzorem, mogą również różnić się barwą.

Utrzymanie czystych szyb, nie tylko w kabinie prysznicowej jest nie lada wyzwaniem. Myjąc się używamy kosmetyków tj. mydło w płynie, żele, szampony, które po każdej kąpieli pozostawiają po sobie smugi i osad wapienny, który tworzy się na całej powierzchni szyb przez co zwykłe przetarcie szmatką niewystarcza, a my musimy zacząć walczyć silniejszymi detergentami.

Pierwszym sposobem utrzymania czystości szyb jest codziennie mycie i spłukiwanie szyb naszej kabiny.

Podstawową zasadą utrzymania czystości jest codzienne spłukiwanie szyb wewnętrznych, a następnie przetarcie ich miękką ściereczką. Nie używamy benzyny ani związków kwasowych, które to mogą spowodować zarysowania powierzchni!

Drugim sposobem utrzymania czystości szyb zewnętrznych jak i wewnętrznych są detergenty.

Szyby zewnętrzne również należy pielęgnować, do tego będzie nam potrzebny zwykły płyn do mycia szyb oraz papier, by nie pozostawić po sobie smug i zacieków. Aby cieszyć się z wyglądu szyby wewnętrznej będziemy musieli skorzystać z preparatów przeznaczonych specjalnie do tego celu np. kwasy owocowe, które pozostawiają po sobie czystą szybę oraz przyjemny zapach. By usunąć możemy użyć ocet winny lub kwasek cytrynowy.

Menu